Z uwagi na rozpoczętą budowę profesjonalnej hali targowej w Myślęcinku (gdzie w ciągu ostatnich lat odbywały się Targi), w roku bieżącym ekspozycję wyjątkowo przeniesiono na tereny Hali „Łuczniczka”. Ta lokalizacja z jednej strony wymaga od wystawców dostosowania się do specyfiki terenu, z drugiej, z racji położenia w centrum Bydgoszczy, umożliwia szybki dostęp do oferowanych przez miasto atrakcji i w oczywisty sposób zwraca uwagę mieszkańców na odbywające się Targi.

Bydgoskie Targi od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Zarówno liczba producentów prezentujących swoje produkty, jak i powierzchnia wystawowa nie ma sobie równych wśród branżowych imprez z Europy środkowo-wschodniej. Jak co roku, tak i tym razem patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal inzynieria.com oraz kwartalnik "Inżynieria Bezwykopowa".

W ekspozycji udział wzięło ponad 300 wystawców. Targi te są od lat nie tylko miejscem prezentowania najnowocześniejszych urządzeń, rozwiązań technicznych, technologicznych i usług, ale także platformą wymiany doświadczeń, poglądów i twórczych dyskusji. Głównym „uczestnikiem” targów jest jeden z największych inwestorów w Polsce – tj. branża wodociągowo-kanalizacyjna, która potrzebuje ciągle nowych i doskonalszych produktów. Właśnie w Bydgoszczy można było je oglądać, sprawdzać i porównywać. Targi adresowane są do wysokiej klasy specjalistów – wystawców i osób zainteresowanych prezentowanymi nowościami.

Wystawców prezentujących swoje usługi i produkty zorganizowano wg kilkunastu grup tematycznych, takich jak np.: systemy i urządzenia służące uzdatnianiu wody; systemy i urządzenia służące do oczyszczania ścieków; urządzenia pomiarowe stacji, technika pomiarów, regulacji i analiz; maszyny i urządzenia służące do budowy, naprawy i utrzymania sieci wod-kan; pompy, mieszadła, armatura; regeneracja sieci wodociągowych i kanalizacyjnych oraz studni glębinowych; rury, studnie i kształtki do budowy sieci wod-kan; pojazdy specjalistyczne; programy komputerowe dla firm wod-kan w zakresie zarządzania ekonomicznego i infrastrukturą techniczną. Oczywiście nie zabrakło też wystawców z branży bezwykopowej, gdyż od lat bez ich usług i rozwiązań technologicznych nie można by było realizować wielu wymagających inwestycji w branży wodnej i kanalizacyjnej.

Targi WOD-KAN to nie tylko wystawa organizowana z myślą o potrzebach gmin i ciągle rozwijającej się branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Jest to też miejsce, gdzie ścierają się idee i praktyczne rozwiązania. Konferencjom towarzyszą dyskusje, spotkania biznesowe i towarzyskie.

Konkurs Grand Prix 2015

Do konkursu Konkurs Grand Prix 2015 zgłosiło się 26 firm z 27 wyrobami. W tym roku statuetką nagrodzono następujące firmy i ich wyroby: Seen Technologie sp. z o.o. za instalację termicznej mineralizacji osadów ściekowych SGF 1000 (Z26); KartGis sp. z o. o. za mobilny system GIS (C98) oraz Hydro-Vacuum za pompę zatapialną typu FZ do tłoczenia ścieków zawierających elementy ścierne i mineralne (B29). Wyróżniono tez firmy prezentujące najciekawsze ekspozycje. W tym zakresie nagrodzone zostały takie firmy, jak: Hawle, Wavin i Saint Gobain PAM. Specjalne wyróżnienie otrzymał WOFIL Robert Muszański za innowacyjną technologię ozonowania wody.

Przyszłoroczne XXIV Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji odbędą się w Bydgoszczy w dniach 10-12 maja.

 

Podczas targów można było się również zapoznać z naszą ofertą wydawniczą, jak i poznać szczegóły dotyczące organizowanej w dniach 9-11 czerwca w Krakowie XIII Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” oraz warsztatów tematycznych.




Zobacz fotogalerię z targów WOD-KAN 2015

Zobacz wideorelację z targów WOD-KAN 2015